Bohumínští plavci ovládli pohár České republiky

02.07.2018
Bohumínští závodníci předvedli na Letním poháru České republiky v plavání jedenáctiletého žactva senzační výkon. Zástupci Plaveckého klubu Bohumín získali v konkurenci 140 plavců ze 40 oddílů v 28 disciplínách 13 zlatých, 7 stříbrných a jednu bronzovou medaili.

Největších úspěchů dosáhl Samuel Hübscher, který zvítězil ve všech šesti startech a zároveň upevnil svou pozici v čele českých tabulek. Anna Kohanová získala tři tituly a třikrát dohmátla po boji druhá. Andrea Czerná nejprve čtyřikrát v nádherných soubojích ve finiši nestačila na jedinou ze soupeřek, aby závěrečné dva starty nezměrnou vůlí doslova urvala pro sebe. Michal Matoušek skvělým finišem na trati 100 m motýl vybojoval svou první velkou medaili v kariéře. K bronzu následně přidal ještě jedno páté a dvě šestá místa. Petr Trucla v obou motýlových disciplínách finišoval na nepopulární čtvrté příčce. Michael Pecl pronikl do nejlepší desítky na stovce prsama. Posledního nominovaného Richarda Drobíka vyřadily ze závodů zdravotní patálie. Individuální úspěchy bohumínských plavců se posléze promítly do suverénních vítězství v obou mixových štafetách.

„Pohár České republiky je vrcholnou soutěží pro deseti a jedenáctileté plavce. V podstatě mistrovství republiky rozdělené na dvě části - Českou a Moravskou, rozšířenou o kluby z východu Čech. Jakékoliv umístění do desátého místa na takových závodech je pro klub naší velikosti úspěchem, vítězství je vyloženě senzací, třináct vítězství to už je spíš malý zázrak …,“ přiblížil váhu víkendových výsledků trenér Petr Šlachta.

O víkendu se konala taky stejná soutěž desetiletých závodníků a závodnic. Plavecký klub Bohumín reprezentovali David Pálka a Julie Kalvarová. Především Julie se, obdobně jako její starší kolegové, zúčastnila boje o příčky nejvyšší. Dvě pátá, dvě šestá, jedno sedmé a jedno deváté místo jsou skvělým vkladem do budoucna. David je ze všech toho dne závodících plavců nejméně zkušeným a jako jediný zatím ještě ani není součástí závodních skupin. Přesto dokázal na padesátce kraulem porazit 24 soupeřů a skončit celkově 12.

„Obrovsky si současné úspěchy užíváme, přesto zůstáváme oběma nohama pevně na zemi. Sešla se celá řada faktorů. Jednak máme ve dvou ročnících nadprůměrný počet skvělých talentovaných děti s obrovským zápalem, nadšením a chutí denně podstupovat pro laika až nepředstavitelnou dřinu. Plavci se pak navzájem táhnou, když pro ně každý trénink představuje doslova malé závody. Děti se mohou opřít o své rodiče a máme skvělý kolektiv trenérů, včetně od letoška nového tandemu kondičních koučů, kteří o závodníky pečují a pomáhají jim růst. V neposlední řadě je pro nás klíčová podpora města Bohumín a našich sponzorů, bez nichž si naši činnost dokážu jen těžko představit,“ řekl prezident Plaveckého klubu Bohumín Adrian Kuder.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Novojičínska