Kopřivnické florbalové týmy čeká náročný víkend

19.04.2018
Ilustrační foto
Superfinálový víkend klepe na dveře! V sobotu se poprvé v Ostravě rozhodne o držiteli mistrovského titulu. Předchozí ročníky hostila vždy pražská O2 Aréna, letos se superfinále přesunulo do Moravskoslezské metropole. V ženské kategorii budou v jediném utkání bojovat o titul hráčky Chodova a Vítkovic, v mužích si to rozdají Vítkovice s Mladou Boleslaví. Ostravské Superfinále bude mít i kopřivnickou stopu, protože za Vítkovice bude o svůj premiérový titul bojovat kopřivnický odchovanec Martin Nehera. Florbalové soutěže pak budou pokračovat až v neděli, kdy odehrají kopřivničtí elévové turnaj na SH Dopravní v Ostravě.


Předchozí ročníky superfinále vždy hostila pražská O2 aréna. Letos je tomu jinak. Poprvé v historii se přesunuje superfinále do Ostravy do Ostravar Arény (bývalá ČEZ Aréna). Zatímco vyprodat na superfinále O2 Arénu v Praze s kapacitou přes 17 tis. návštěvníků se jeví zatím jako nadlidský úkol, Ostravě by se to mohlo podařit. Kapacita haly je 12 500 diváků a do superfinále navíc postoupila obě družstva Vítkovic! Ostravští florbaloví fanoušci tak mají jedinečnou možnost podpořit oba týmy Vítkovic a již teď je jasné, že Vítkovice budou hrát v "domácím" prostředí. Určitě se nepředpokládá, že by Chodovští nebo mladoboleslavští fanoušci měli v hledišti převahu.

Boje o titul mají i kopřivnickou stopu v podobě Martina Nehery. Ten jako kopřivnický rodák začínal s florbalem nejprve v DDM Kopřivnice a po té se stal hráčem FBC Vikings Kopřivnice, kde působil několik let nejprve v mládežnických kategoriích a po té pomohl družstvu mužů vybojovat návrat do 1. ligy. V roce 2014 přestoupil do Vítkovic, kde se vypracoval na stabilního hráče základní sestavy. Do Ostravy se chystá početná kopřivnická výprava, která bude určitě svému bývalému spoluhráči fandit, aby zvednul nad hlavu mistrovskou trofej.

V sobotu jsou všechny florbalové soutěže pozastaveny a tak ligový turnaj sehrají kopřivničtí elévové až v neděli. Na turnaji, který se odehraje na SH Dopravní v Ostravě se utkají proti týmům Torpeda Havířov, Hladkých Životic, MVIL Ostravy a Horní Suché. Turnaj startuje v brzkých 8:00, kopřivnický tým nastoupí od 8:30.Aktuálně z Novojičínska