Policie pátrá po pobertovi, který vybrakoval dvě auta v Kopřivnici

02.10.2018
Ilustrační foto
Škodu sedm tisíc korun měl během uplynulých dnů způsobit dosud neznámý pachatel, který se pokusil v Kopřivnici vloupat do vozidla Citroën Berlingo. K události mělo dojít v době od 17:00 hodin 28. září do 8:30 hodin následujícího dne na ulici Pionýrská, poblíž domu s číslem popisným 737. Pachatel se na zaparkovaném vozidle Citroën pokusil vypáčit přední dveře, které poškodil, avšak do vozidla se mu vniknout nepodařilo.

Téměř v tu samou dobu, a to od 20:00 hodin 28. září do 14:45 hodin následujícího dne, mělo dojít v Kopřivnici také k vloupání do vozidla Škoda Octavia na ulici Česká u domu s číslem 318. V tomto případě, již pachatel vnikl dovnitř. Výtržník pomocí cihly rozbil skleněnou výplň okna u řidiče a následně z vozidla odcizil řadicí páku včetně řadícího mechanizmu. Ze zavazadlového prostoru poté odcizil čtyři kusy litých hliníkových kol včetně pneumatik a také zvedák. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na 27 tisíc korun.

V obou případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin poškození cizí věci, za které hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Zda má na svědomí obě vloupání stejný pachatel je předmětem vyšetřování.

Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k daným událostem mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731, či zavolali na bezplatnou linku 158.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Novojičínska